הומז' לגנט אורדמן

פרס ראשון נוסף לרקדנ/ית מצטיינ/ת בתחרות מיה ארבטובה לבלט מוקדש לזכרה של ג'נט אורדמן ז"ל, מי שהטביעה את חותמה על קהילת המחול במשך 40 שנות פעילותה בארץ.

בשנת 1967 ייסדה ג'נט אורדמן את "אולפן בת-דור לאמנות המחול" מתוך מטרה לאפשר לרקדנים ישראלים לרקוד הלהקה מקצועית. במשך שנים רבות הייתה ג'נט אורדמן הרקדנית הראשית הלהקה, כמו כן , שימשה מנהלת אמנותית של הלהקה מיום היווסדה עד לסגירתה בשנת 2006. במשך כל שנות פעילותה הן באולפן בת-דור הן בלהקה הקפידה ג'נט אורדמן על שילוב בין הבלט הקלאסי לבין המחול המודרני.

לג'נט אורדמן היה חזון- ליצור תשתית של ידע מקצועי במחול ברמה בינלאומית. לשם כך היא טיפחה רקדנים ישראלים צעירים באולפן בת-דור והטובים שבהם צורפו לשורות הלהקה שמנתה רקדנים מכל רחבי העולם בנוסף לרקדנים ישראלים ועוליjeannette ordmanם חדשים. ג'נט אורדמן הזמינה את מיטב המורים והכוריאוגרפים בעולם ללמד בבית הספר ולעבוד עם להקת בת-דור. היא פרצה דרך בנחישותה והקפדתה על איכות גבוהה ללא פשרות ותרמה באופן משמעותי לפריחת המחול בארץ וממנה לעולם הרחב.

ג'נט אורדמן האמינה בכל ליבה שכשרון הוא תנאי הכרחי, אך חייב להתלוות במשמעת, התמדה , מסירות , עבודה קשה ומחויבות אישית. כמורה ומדריכה הטמיעה ערכים אלו בתלמידיה ובצוות הלהקה ואלו החזירו לה הערכה והוקרה רבה.

הפרס נועד להנציח ולכבד את ג'נט אורדמן ואת תרומתה לעולם המחול בארץ ולהמשיך את חזונה.